Lycka till i Norge Miles!

2022-08-28 18:06
På väg till nytt jobb i Norge…
På väg till nytt jobb i Norge…

Miles Mahoney, en av föreningens bästa spelare de senaste tio åren, startar ett nytt äventyr som tränare i norska Sandefjord.

 

I Sandefjord finns en erfaren och framgångsrik svensk tränare som heter André Andersson som har lockat över Miles till Norge. André kommer från Höllviken och Falsterbo-Skanör och håller på att bygga upp en bred verksamhet i Sandefjord. Det blir självklart en stor förändring att byta Åhus mot Sandefjord och vardagen som padeltränare till att ta ansvaret som assisterande tränare i en ambitiös norsk förening. 

 

Tillsammans med Miles Mahoney har vi upplevt några fantastiska ögonblick på tennisbanan. Han var en av de bästa juniorerna i Sverige med träning och spel på landslagsnivå. Otaliga är de träningsläger som Miles har svettats tillsammans med alla våra duktiga juniorer. Nu senast var han ankaret i vårt lag som tog sig upp i division 1-serien. 

 

Vi tackar för underbara insatser på tennisbanan och för skönt häng vid tennisbanorna. Vi önskar dig varmt lycka till i Sandefjord med nytt uppdrag. Till sist, välkommen tillbaka till Åhus när som helst!  

Nyhetsarkiv

EY
2Printit
Sparbanken
Pär Schmidts Optik
Fastighetsbyrån
C4 Energi
Länsförsäkringar
IP System AB
Bröderna Persson Byggnads AB
Dahlkvists Fastighetsförvaltning
Waypoint
Åhus Tryckeri
ID industrigolv
EY2PrintitSparbanken
Pär Schmidts Optik FastighetsbyrånC4 EnergiLänsförsäkringar
IP System AB Bröderna Persson Byggnads ABDahlkvists FastighetsförvaltningWaypoint
Åhus Tryckeri
ID industrigolv
Åhus Tryckeri
Malmsten